About Us

Alarm Sistemi Nasıl Kurulur?

Eviniz için veya iş yeriniz için güvenlik ve kontrol amacı ile alarm sistemi kurdurmak istiyorsanız belirli aşamaları tek tek geçmiş olmanız gerekmektedir. Sizlere alarm sistemi kurarken neler yapmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konularında bilgiler vermek istiyoruz.

Keşif Yapmak

Alarm sistemi kurulumunda en önemli aşama doğru keşifi yapmaktır. Gerek ev, gerekse de iş yerleri için alarm sistemi kurmadan önce doğru keşif çalışması ile birlikte hangi malzeme, ne kadar malzeme ve nerede malzeme kullanılacağı konusunda bilgiler elde edilmektedir. 

Keşif esnasında malzemeler ile birlikte hırsızların giriş yapabileceği alanlar ve alarm sistemlerinin konumları da belirlenmektedir. Alarm panelinin kurulacağı alan tespiti ile birlikte kablo uzunlukları ve kullanılacak kablonun cinsi de keşif aşamasında alınan kararlardır. 

Kablolama İşlemleri

Keşif yaparak malzemeler ve konumlar belirlendikten sonraki adım kablolama işlemlerinin yapılması ve tüm camlara yerleştirilecek manyetik kontaklardır. Kablolama işlemleri için ilk olarak alarm paneli yerleştirilmeli ve daha sonra tüm kablolar ilgili alanlara ( kablolara isimleri verilerek ) yerleştirilmektedir.

Montaj İşlemleri

Kablolama işlemleri bittikten sonra cihazların montajları yapılmalıdır. Montaj işlemlerinde hassas olunmalı ve cihazların en güvenilir şekilde koruma önlemleri alınarak yerleştirilmeleri gerekmektedir. Montaj işlemlerinde bağlantı hatalarının olması cihazın çalışmasında sıkıntılar yaşatacağı için özen gösterilmelidir.

Programlama Aşaması

Keşif, kablolama ve montaj işleminden sonraki aşama ise programlama aşamasıdır. Her alarm sistemi için farklı programlama sistemleri bulunmaktadır. Alarm sisteminin programlama işlemleri profesyonel bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir zira tüm sistem bu programlama aşaması sayesinde faliyete geçmektedir.

Test Süreci

Tüm işlemler bittikten sonra alarm sisteminin doğru ve eksiksiz çalışması için pek çok farklı test işlemleri yapılmalıdır. Test işlemlerinde herhangi bir durumda telefona göndereceği mesaj, ses ile verilecek siren uyarısı ve dedektör gibi alarm sistemindeki mevcut tüm özellikler test edilmelidir.

Alarm sistemi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise bilinen bir markanın ürününü tercih etmeniz gerektiğidir. Düşük kaliteli ve ucuza alacağınız alarm sistemlerinin kısa süre içerisinde sizi mağdur edeceğini unutmamalısınız. Diğer önemli bir etkende alarm sistemini kendiniz kurmak yerine profesyonel bir kişi veya ekibe kurdurmalısınız.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm kurulum işleri için; uygun maliyetli, kaliteli ürün seçimi yapan ve tecrübeli uzman kadrolarıyla teknik destek ve kurulum hizmeti ile öne çıkan bir güvenlik sistemleri hizmeti veren firma arıyorsanız, Alarm Sistemleri bağlantısıyla ilgili firmaya ulaşabilirsiniz.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.