About Us

Alarm Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Güvenliğini koruma içgüdüsü, insanların var oluşundan itibaren gerçekleştirdiği bir eylemdir. Gelişen teknolojinin bizlere faydası olarak da, güvenlik algısı son yüzyılda değişime uğradı. İnsanlar maddi ve manevi değerlerinin hepsini bir şekilde korumak isterler. Zarar görmelerini engellemek için de çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Günlük yaşantıda, maddi ve manevi zararlara karşı birçok tehdit bulunmaktadır. Doğal afetler, hırsızlıklar, haneye tecavüzler ve daha birçok suçlar; ilgili firmalar tarafından alarm sistemlerinin kurulmasına ön ayak olmuştur. Alarm sistemleri, herhangi bir kötü senaryo yaşandığı anda ilgili birimlere haber verilmesi görevini yerine getirir. Bu sayede bütün prosedürler hızlıca başlar ve yapılması gereken adımlara geçilmiş olur. Gelişen alarm sistemleri sayesinde, en fazla 1 dakika içerisinde bilgilendirme gerçekleşecektir.

Hırsızlık Konularında Alarm Çeşitleri

Manyetik kontaklar sayesinde kurulan sensörler, hırsız alarm sistemi çeşitleri arasında en çok kullanılanlardandır. Bu yüzden giriş çıkış yapılabilecek bütün alanlara bu sistem yerleştirilir. Hırsızlık konusunda ek güvenlik önlemi olarak ise alarm takılan kapılara doğru bir kamera sistemi geliştirilir. Işın sensörleri de, alarm sisteminin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olacak kadar kuvvetli bir algılama yeteneğine sahiptir. Bu sayede ani girişlerde ve yabancı cisimlerin güvenli alana yaklaşmasında, sistem beklemeden alarm durumuna geçecektir. 

Yangın Alarm Sistemleri

Duman ve ısıya tepki veren sensörler, herhangi bir sıcaklık artışında alarm vermeye meyilli değildir. Aslında yangın alarm sistemlerinin çalışma prensibi, hayatın doğal akışının dışında aniden meydana gelen sıcaklık artışlarını kontrol etmek, bu durumla alakalı bir sorun varsa en kısa sürede İtfaiyeye bildirmektir. Yangın alarm sistemleri sayesinde, yangın ciddi boyutlara ulaşmadan müdahale görecektir.

Su Baskını Alarm Sistemleri

Su baskınları, kişilerin en çok sorun yaşadığı durumların başında gelmektedir. Evin içerisine yerleştirilecek sistemler sayesinde beklenmedik su baskınlarında, size ve sisteme anında bilgi aktarımı yapılacaktır. İlgili kurumlar da, ev içerisindeki su baskınına müdahale etmek adına en kısa sürede adrese gelecektir.

Gaz Kaçakları Sistemleri

Ev ve iş yerlerinde en çok korkulan durumların başında gaz kaçakları gelmektedir. Gaz kaçaklarını algılama dedektörleri sayesinde, herhangi bir kimsenin sağlığına zarar gelmeden müdahale edilecektir.

 

Hırsız alarm sistemleri hakkında daha fazla bilgi için: Hırsız Alarm Sistemleri
Diğer alarm sistemi bloglarımızı da okumak için: Alarm sistemleri

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.