About Us

Alarm Sistemleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Alarm sistemleri sayesinde, insanlar yaşadıkları veya çalıştıkları ortamların 7 gün 24 saat boyunca korunmasını sağlayacaktır. En başta hırsızlık konularının önlenmesi amacıyla düşünülen alarm sistemleri, aslında birçok farklı konuda da hizmet vermektedir. Alarm sistemleri, gelişen teknoloji sayesinde artık gözle görülmeyecek kadar küçük sensörlerle kuruluma imkan sağlar. İnsanların rahat bir şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için oluşan riskleri ortadan kaldıran alarm sistemleri; hırsızlık ve soygun olaylarında kullanılır. Haneye tecavüz veya istenmeyen kişilerin engellenmesi için alarm sistemleri kullanılır. Gaz kaçaklarında, yangın durumlarında ve su baskınlarında da yine alarm sistemlerinin kullanılması kaçınılmaz olacaktır. İstenmeyen durumlarda, alarm sistemleri devreye girer ve telefonla doğrudan bağlantı kurarak ilgili yerlere çağrı yapar.

Alarm Sistemlerinde Kullanım Alanlarının Seçimi

Alarm sistemleri, insanların güvenlik açısından en önemli unsurların başında gelmektedir. Bu sayede her konuda güvenlik en üst noktaya taşınır ve insanlar hayat kurtarıcı sistemler sayesinde daha huzurlu bir zaman geçirmenin keyfini sürer. Literatüre hayat kurtarıcı olarak giren alarm sistemleri, evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerin dışında ofislerde ve kafelerde de kullanılmaktadır. Okullar ve hastaneler, bünyelerinde barındırdıkları önemli alarm sistemleri sayesinde güvenlik zafiyetlerini en aza indirecektir. Bunun yanında profesyonel alarm sistemleri, bazen arabalarda da kullanılarak hırsızlık ve çalıntı olaylarının da engellenmesini sağlayacaktır. Her bir tanesi kendisinden farklı özelliklere sahip olan alarm sistemleri, bu yüzden en doğru şekilde sisteme entegre edilmelidir.

Alarm Sistemi Ekipmanları

Alarm sistemleri, içerisindeki teknolojik sistem sayesinde algılanan güvenlik problemini en kısa sürede gerekli mercilere bildirir. Bunun gerçekleşmesi için de sisteminde bazı teknik bölümlere ihtiyaç duyulur. Bunların başında alarm paneli gelir. Sisteme gelen bu sinyaller sayesinde kablolu veya kablosuz olarak alarm sistemleri kurulur. Tuş takımları, alarm panelleriyle ilgili iletişimi sağlar. Sistem devreye sokulabilir veya devre dışı bırakılabilir. Manyetik kontak ise genelde kablosuz modellerde kullanılır ve içeriye giriş anlamında risk barındıran bölgelerde kurulur. Isı dedektörleri ve sirenler ise meydana gelebilecek olan tehlikelerde, aniden ortaya çıkan değişiklikleri bildirmede ve insanları uyarmada kullanılır.  

 

Alarm sistemleri hakkında tüm yazılarımızı görmek için buraya tıklayın.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.