About Us

Evde Alarm Sisteminin Önemi Nelerdir?

Evlerde kişilerin kendilerini rahat hissetmesi ve huzurlu bir ortam yakalaması çok önemlidir. Bu yüzden kişiler oluşabilecek güvenlik açıklarını kapatabilmek adına gerekli alarm sistemlerinden faydalanmak isterler. Evlerde kullanılan alarm sistemleri, özellikle çocuklar öncelikli olmak üzere tüm bireylerin can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir. Çünkü ülkemizde her iki saniyede bir hırsızlık olayı yaşanmaktadır. Hırsızlık olayı içeriğinde yaralama, ölüm, bilgi kayıpları, maddi hasarlar ve en önemlisi manevi çöküntüler meydana gelir. Bu tarz kayıpların engellenmesi adına evlerde alarm sistemleri kurulur. Alarm sistemleri kapsamlı ve doğru bir uygulama sayesinde, hırsızlıkları azaltmak adına etkili bir çözüm olacaktır. Bütçenize göre yerleştirilecek alarm sistemleri, daha kapsamlı ve güvenli olma özelliklerini de bünyesinde barındıracaktır.

Alarm Sistemleri Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alarm sistemleri alınırken, evin fizibilitesi alarm firmasına en güzel şekilde sunulmalıdır. Bu sayede etkili ve başarılı bir sonuç elde edilecektir. Tehdit oluşabilecek noktalarda, en güzel şekilde dedektörler yerleştirilmelidir. Evin bulunduğu alandaki altyapıya en uygun şekilde bir alarm sistemi kurulumu yapılmalıdır. Çok riskli bölgelerde, aynı zamanda caydırıcılığı arttırması adına yüksek sesli sirenlerin kurulması çok önemlidir. Sirenler, sabotaja kurban gitmemesi için en doğru şekilde korumaya sahip olmalıdır. Elektrik kesintileri esnasında, alarm sistemlerinin en az 12 saat daha çalışmasına yönelik bir akü desteğinin, kesinlikle bulundurulması gerekir. Yoksa çok ciddi bir güvenlik zaafı meydana gelecektir. Alarm sistemlerinin bağlı olduğu akülerin 2 yılda bir şekilde değiştirilmesi gerekir. Alarm sistemi planlanırken, risk analizi konusunda yardım almak ve destek sayesinde en başarılı sistemi kurmak çok önemlidir.

Hırsızlık Dışında Evde Kurulan Alarm Sistemlerinin Amacı

Evlerde hırsızlık dışında da birçok farklı olay meydana gelebilir. Bunların dışında, insanların en çok korktuğu olayların başında gelen gaz kaçakları vardır. Gaz kaçaklarını engellemek adına, gaz dedektörlerinin olduğu alarm sistemleri kurulur. Evde yokken ortaya çıkabilecek yangınların ve su baskınlarının da, en kısa sürede doğru yerlere bildirilmesi ve gerekli önlemlerin alınması adına alarm sistemleriyle tespit edilmesi, evin güvenliği açısından çok önemlidir.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.