About Us

Evde Kullanılacak Güvenlik Kameraları İçin En İyi 7 Konum

Hangi bölgede yaşarsanız yaşayın ailenizin güvenliği ve sağlığı ilk önceliğinizdir. Evinizde herhangi bir olay yaşanmasını istemiyor ve yaşansa dahi sorumluları hakkında işlemler yatırmak istiyorsanız kendi güvenlik önleminizi kameralar ile alabilirsiniz. İşte evinizde kullanacağınız güvenlik kameralarını yerleştirmenizi önerdiğimiz 7 konum;

Ön Kapı: Gerek müstakil bir evde oturuyorsanız, gerekse de bina içerisinde oturuyorsanız da ön kapı güvenlik kamerası için olmaz olmaz yerdir. Hırsızlık olaylarının %50'si ön kapıdan girişlerden yapıldığı için hem önlem, hem de tespit amacı ile ön kapıda güvenlik kamerasına yer vermelisiniz. Hırsızların güvenlik kamerasını hızlı bir şekilde deaktif etmemesi için yüksek bir konuma yerleştirmeli ve mümkün ise taş ve sopa gibi maddeler ile kıramayacakları özel kameralardan veya koruma haznelerinden oluşturmalısınız. 

Arka Kapı: Ön kapıyı tercih etmeyen hırsızların sonraki tercihi arka kapıdır. Eğer evinizin bir arka kapısı veya giriş katta oturuyorsanız ve yan alandan bir kapısı var ise bu alanlara güvenlik kamerası yerleştirmelisiniz. 

Bahçe: Bahçe güvenliğini sağlamak ve bahçe içerisinde var ise eşyalarınızı hırsızlara karşı savunmak istiyorsanız bu alana güvenlik kamerasını tüm bahçeyi görecek şekilde yerleştirmelisiniz.

Yan Cephe: Özellikle müstakil ev ve villalarda yan cepheler hırsızların en çok tercih ettikleri bölgelerdir, çünkü kör noktalar ve sokak aralarından veya evlerin arasında yer almaktadır. Bu alanları tüm netliği ile gören bir güvenlik kamerası olmazsa olmazlar arasındadır. 

Balkon: Hem yüksek katta, hem de alçak katta olanlar için balkonda güvenlik kamerası olmak zorunda. Hırsızlığı önlemek ve çevre kontrolünü sağlamak için balkon köşesine yerleştireceğiniz güvenlik kamerası çözüm üretecektir. 

Pencereler: Pencereler hırsızların kapıları açamadıkları zaman tercih ettikleri alanlardır ve çok kolay açılmakta, kırılmaktadır. Özellikle pimapen sistemlerine kadar tüm sistemleri açmak konusunda saniyeler içerisinde uzmanlaşan hırsızlara karşı güvenlik kamerası ile önlem alabilirsiniz. Bu alanlara yerleştireceğiniz güvenlik kameralarının uyarı ışıklarının olmasına özen gösterin.

Bodrum: Özellikle müsatakil ev ve villalarda bulunan bodrumlar kolay ulaşılabilen alanlar olduğu için hırsızların tercihidir ve bu alanlarda ev içerisine muhakkak bir kapı açılır. Önlem için hem bodrum dışına, hem de içine güvenlik kamerası yerleştirebilirsiniz. 

 

Kamera sistemleri hakkında tüm bloglarımızı görmek için buraya tıklayın.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.