About Us

IP Kameranızı Saldırılardan Korumak Amaçlı 10 Basit Yöntem

Sistem kendi içeriğinde pek çok avantajı barındırdığı için tercih edilebilirliği belirliyor. Yani IP kamera sistemleri analog türlere göre daha cazip seçenekler sunduğu için pek çok alanda tercih edilir sistem haline gelmiştir. Fakat IP kamera sistemlerinin güvenliğini sağlamak ise ekstra bir güvenlik kriteridir.

IP kameralar hackerlardan nasıl korunur? Güvenlik kameralarını korumak için neler yapılmalıdır? Etkili 10 yöntem ile IP kameralarınızı saldırılarınızdan koruyabilirsiniz. İşte yöntemler;

Default Koruma

Default şifreleri değiştirmek, güvenliği sağlamak için ilk adımlardan biridir. Cihaz kurulumlarında kutu üzerinde verilen ilk şifreler, genellikle korumasızdır. Dolayısıyla cihaz şifresini değiştirmek önemlidir.

Şifreyi Kriptolayın

Sağlam, nitelikli ve sadece sizin bileceğiniz şifre seçmek önemlidir. Kripto niteliğinde şifre tasarlamak, etkin bir koruma yöntemidir. Harf ve sayı kombinasyonu, büyük- küçük dizilimler gibi özelliklere özen göstererek şifre oluşturun.

Port Ayarlama

Default port ayarlamalarını yaparak, 80 ve RTSP web portu 554 değiştirme işlemi, cihazdan yapılmalıdır.

HTTPS Aktivasyonu

‘’Güvenli Hiper Metin Aktarım İletişim Kuralı’’ manasında kullanılan güvenlik protokolü, hackerlardan korunma sağlar. Güvenlik unsuru olarak tarayıcılar tarafından önerilen ve ağ bilgilerinin alınmaması için en önemli protokol ayarlarından biridir.

Port Yönlendirme

 Port yönlendirmeleri, WAN- Lan Port değerleri aynı opsiyonlarda girilerek, güvenlik faktörleri artırılabilir.

Anonymous Koruma

Anonymous izlemeye kapatarak, güvenlik kameraları korumaya alabilirsiniz. RTSP Authentication özelliği aktivasyon ile işlevsel hale getirilerek, etkili önlem alınmış olur.

Kullanıcı Sayısı

Sistemin güvenli şekilde devam ettiğini ve herhangi bir sızıntı olmadığını anlamak için, kullanıcı sayısı belirlenmelidir. Maksimum 2 kullanıcının aynı anda bağlanması, ayarlama formlarıyla diğer kişilere karşı koruma sağlar.

Filtreleme

Filtreleme özelliği kullanılarak, bağlantı kabul edilecek IP’ler belirlenmelidir.

Kontrol

Ayarlama ve uyguladığınız yöntemleri kontrol etmek önemlidir. Modem güvenlik ayarları yapılmalıdır.

İnternet Güvenliği

Kullandığınız IP kamera sistemleri ve ekipmanlarının yanı sıra, encoder, DVR gibi sistemlerin de güvenliği oldukça önemlidir. Senkronize güvenlik unsurları oluşturulmalı ve IP kamera sisteminde nitelikli ürün seçimleri yapılarak hackerlara karşı koruma sağlanabilir.

Yazılım, donanım ve güvenlik ayarlamaları bütünsel nitelikte yapılmalıdır.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.