About Us

İşyerlerinde Güvenlik Kamerası Bulunması Gereken Alanlar

İş yerinde gerek güvenliği sağlamak, gerekse de kontrol etmek amacı ile güvenlik kamerası sistemleri kullanılmaktadır, kullanılması da gerekmektedir. Peki, iş yeriniz var ve hangi alanlara güvenlik kamerası yerleştireceğiniz konusunda fikir sahibi değil misiniz? O zaman yazımızda iş yerinde muhakkak güvenlik kamerası olması gereken yerler hakkındaki bilgilere erişebilirsiniz.

1- Giriş ve Çıkış Alanları

İş yerinde güvenlik kamerası yerleştirmeniz gereken ilk nokta şüphesiz ki giriş ve çıkış alanlarıdır. Bu alanlar hem personellerinizi takip edebileceğiniz, hem de oluşabilecek güvenlik sorunlarını önlemek için güvenlik kameralarınızı ilk olarak yerleştirmeniz gereken noktadır. Oluşabilecek olumsuz olaylarda gerek yüz tespiti yapmak, gerekse de caydırıcı olması için önemli bir noktadır. Diğer yandan giriş ve çıkış alanlarını daha güvenilir ve caydırıcı kılabilmek için küçük monitörler yerleştirebilirsiniz.

2- Çalışma Alanları

İş yerinizde tüm kontrolü elinizde tutmak istiyor, kalite ve kontrol işlemlerini, üretimleri, tüketimleri her an takip etmek istiyorum diyorsanız diğer güvenlik kamerası yerleştirmeniz gereken nokta çalışma alanları. Bu alanlara yerleştireceğiniz güvenlik kameraları ile gerek personel takibi, gerekse de iş takibi yapabilirsiniz. 

Çalışma alanlarında güvenlik kamerası bulunmasının diğer önemli noktalarından biri de yaşanabilecek hırsızlık ve güvenlik tehditleri veya iş kazalarıdır. Bu gibi durumlarda hızlı ve doğru tespit yapabilirsiniz. 

3- Müşteri Görüşme Noktaları

Gerek toplantılarda, gerekse de para alışverişi gerçekleştirilen müşteri görüşme noktalarında güvenlik kamerası zorunlu olarak görülmektedir. Bu alanlar banka, vezne gibi alanlar olabileceği gibi bir iş yerinin muhasebe odaları da olabilir. Güvenlik kameralarını yerleştirir iken konumlandırmaya ekstra özen göstermelisiniz. 

Güvenlik kamerasını konumlandırır iken içerideki tüm alanlara hakim olması ve çok fazla yüksekte yer alarak kişilerin yüzlerinden uzak olmaması gerekmektedir.

4- Kapalı Alanlar

İş yerinizin kapalı alanlarında yaşanabilecek tüm olumsuzluklar için güvenlik kamerası bulundurmanız zorunluluktur. Bu kapalı alanlar gerek malzeme depoları olabilir iken gerekse de otoparklar olabilir. İş yerinizde güvenlik önlemleri alır iken kapalı alanlarda yer alan kameraların caydırıcı olması için açık alanlara yerleştirmeli, uyarı levhalarına yer vermelisiniz. 

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.