About Us

Neden Sahte Güvenlik Kamerası Almamalıyız?

İlk zamanlarda hem ev, hem de ofis için tercih edilen sahte güvenlik kameraları günümüzde artık popülerliğini kaybetmiş durumda ve almamak için pek çok farklı nedeni var. Hırsızları caydırmak için tercih edilen sahte güvenlik kameraları özellikle çok kolay teşhis edildiği için artık herhangi bir fayda sağlamaz iken hırsızları da teşvik etmektedir. Her gün suç oranı giderek artar iken gerek iş yerinizi, gerekse de evinizi korumak istiyorsanız sahte güvenlik kameralarında uzak durmalısınız. İşte sahte güvenlik kamerası alınmaması için nedenler;

Sahte Olduğunu Anlamak Çok Kolaydır

Hırsızlar her geçen gün yaptıkları işte uzmanlaşır iken sahte güvenlik kameralarını anlamaları sadece birkaç saniye sürüyor. Tek bir kablosu olması, ışıkların belirli aralıklar ile sönmesi ve hareketlerin devamlı aynı olması sahte güvenlik kameraların anlaşılmasını sağlayan en önemli etkenler. Sahte kameraların olduğu bölgeler hırsızlar için ideal ve cezbedici ( içeride değerli eşyalar, evraklar, para v.b ) olmaktadır.

Yasal Hak Talebinde Bulunamazsınız

Ev veya iş yerinizde kullandığını sahte kamera var ve yaşanan bir olayda hırsızı tespit ettiğinizi de düşünseniz elinizde herhangi bir kayıt olmamasından dolayı yasal olarak herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız. Aynı zamanda evinizde veya iş yerinizde oluşan hırsızlık olayları ile ilgili güvenlik güçlerini çağırdığınızda yine kayıt olmaması nedeni ile eliniz boş kalacaktır.

Güvenliğinizi Sağlamaz

Kendinizi, ailenizi ve işinizi sahte güvenlik kameraları ile riske atmamalısınız. Gerek oturduğunuz yerde komşularınız, gerekse de iş yerinizin çevresindeki esnafların güvenlik kamerasının sahte olduğu ile ilgili bilgileri dışarıya aktardığında hırsızlar için bu alanı açık hale getirmektedir. Siz, güvenliğiniz için caydırıcı amaçlı kullandığınız sahte güvenlik kameraları nedeni ile bir anda hedef haline gelebilir ve farklı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Yasal Sorunlar ile Karşılaşabilirsiniz

Henüz Türkiye'de böyle bir durum yaşanmasa da farklı ülkelerde meydana gelen olaylar önümüzdeki dönemlerde bize yaşanabilecekler konusunda bilgi veriyor. Amerika'da pek çok ev ve iş yeri sahibi yanlış güvenlik hissi yarattığı nedeni ile sahte güvenlik kamerası kullandıkları için mahkemeye çıkarılarak ceza almıştır.

 

İlgili diğer yazımız: Evde Kullanılacak Güvenlik Kameraları İçin En İyi 7 Konum

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.