About Us

Otoparklarda Plaka Tanıma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Açık otoparklar ve kapalı otoparklarda düzen sağlanması açısından plaka tanıma sistemleri konfor sağlar. Araçların giriş ve çıkışlarının yanı sıra kontrollerinin yapılması ve hızlı sürede uygulanabilmesi açısından tercih edilen yöntemlerdir.

Araç tanıma veya plaka tanıma sistemleri, otopark kapasitesine göre ne kadar aracın giriş- çıkış yaptığını, boş alan kapasitesinin belirlenmesini sağlayan verisel sistemlerdir.

Otoparklarda Plaka Tanıma Sistemleri

Giriş ve çıkış noktalarının yanı sıra otopark alanlarının belirlenen alanlarına dizayn edilen kameralar, park halindeki araçların da tespit edilmesini sağlar. Araç bilgilerinin ve görüntülerinin kontrol edilmesi, veri tabanına kaydedilmesi ve güvenlik unsurlarında hızlı sonuçlar vermesi açısından avantaj sağlayan donanımlardır.

Veri tabanına kaydedilen bilgiler, analiz ve sayımlarda da kullanılır. Alışveriş merkezleri, fuarlar ve çeşitli ticari alanlarda giriş yapan araç sayısının belirlenmesi ve istatistik çalışmaların yapılması için önemlidir. Giriş yapan araç sayısı ile çıkış yapan araç sayılarının hızlı şekilde sayım edilebilmesi ve dolayısıyla otopark kapasitesinin, bol aşan bilgisinin elde edilmesi sağlanır.

Abone uygulaması bulunan otoparklarda, araçların tanınması ve kolay geçiş yapılabilmesini sağlarlar. Kartlı geçiş veya sensörlü geçiş sistemlerinde bariyer kullanımlarının daha pratik yapılmasını sağlayan plaka tanıma cihazları, uygulandıkları her alanda güvenliğin yanı sıra konfor sağlar.

Otoparklarda Plaka Tanıma Sistemi Yararları

LPR (License Plate Recognition) adı verilen plaka tanım sistemleri, resim işleme teknolojisi olarak kullanılır. Araç plakalarının tanınması ve otoparklarda kontrolün sağlanabilmesi için kullanılan yüksek teknoloji programlarıdır.

Herhangi bir geçiş aparatı kullanmaya gerek olmadan yalnızca plakanın okunması ve tanınması ile geçiş izni verilir. Plakanın önden veya arkadan alınan görüntüsü ile veri tabanına işleme sağlanır. Otoparklarda, HGS geçiş sistemlerinde, özel ve kamu alanlarında güvenliğin sağlanması, verilerin analiz edilmesi, düzenin sağlanması için kullanılan plaka tanıma sistemleri, alan kontrolleri için de avantaj sağlar.

Müşteri tanıma programları ve ticari alan sayım, analiz ve istatistiksel çalışmalarında hızlı çözümler sunan sistemlerdir. Yazılım, donanım, bilgisayar, veri tabanı gibi bileşenlerden oluşan, insan ve çevre güvenliğini sağlayan teknolojik cihaz ve sistem bütünüdür.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.