About Us

Plaka Tanıma Sistemleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Teknolojik gelişmeler, artık insanların hayatlarında çok daha farklı tercihler yaparak zaman, güvenlik ve maliyet kazançları elde etmelerini sağlamaktadır. Teknolojik ürünlerin her birinin satın alındığı anda dikkat edilecek olan hususlar, kendisini plaka tanıma sisteminde de gösterecektir. Fiyat ve performans açısından en iyi tercihi yapmanız için, aşağıda bulunan kriterleri de dikkatlice incelemeniz önemlidir.

Bütçe Dostu Plaka Sistemleri

Doğruyu söylemek gerekirse, iktisadi düşünceye sahip olan herkes en ucuz şekilde istediğine kavuşmak isteyecektir. Bu yüzden de plaka tanıma sistemleri satın alınması işleminde dikkatli adımlar atılmalıdır. İyi bir donanıma ve doğru bir yazılıma sahip olmayan plaka tanıma sistemleri, herhangi bir şekilde başarılı olmayacaktır. Plaka tanımaya yarayacak kadar çözünürlükte olan kameralara sahip olunmazsa, sistemin herhangi bir şekilde bilgi eşleştirmesi yapması beklenmez. Bu yüzden, kalite ve fiyat olarak belirli bir seviyenin altına düşmemek çok önemli bir konudur.

Veri Tabanlarının Önemi

Plaka tanıma sistemlerinin belki de beyni olarak lanse edilen kısımları, plakaların tanındığı ve kaydedildiği veri tabanlarıdır. Bu sayede kullanım amacına göre istenen arabayla ve plakayla ilgili bütün bilgilere sahip olunabilecektir. Plaka tanıma sistemi, ortak bir veri tabanına sahip olduğu takdirde; çok daha başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Bunun yanında güvenlik derecesinin son derece yükselmesi de, yine bu sayede olacaktır. Güçlü bir veri tabanı sayesinde, kullanıldığı yerde güvenlik görevlilerine araçla ilgili aksilikler kısa sürede iletilir. Hızlı bir veri tabanı, herhangi bir şekilde güvenlik zafiyetinin oluşmasına neden olmaz.

Kamera Donanım Özellikleri

Plaka tanıma sistemlerinin ana başlangıç noktaları, kameradan gelen görüntülerin çok net ve okunabilir olması ile alakalıdır. Bu yüzden plaka tanıma sistemlerine entegre edilecek olan kameraların çok iyi bir çözünürlükte ve görüntü formatlarının da veri tabanlarına uygun bir kayıt stilinde olması önemlidir. Bir kameranın görüntü alma mesafesi, açısı ve görüş netliği; gece ve gündüz performansı olarak farklılık göstermemelidir. Aksi durumda alınan plakalar, veri tabanında herhangi bir şekilde eşleşmeye ve tanımlamaya yaramayacaktır.

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.