About Us

Site Girişinde Plaka Okuma Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Siteler, toplu yaşamın en büyük örneklerinden bir tanesi olduğu için; hırsızların ve suçluların da hedef alanlarının başında gelmektedir. Bundan dolayı da site yönetimi konuyla ilgili bütün güvenlik zafiyetini ortadan kaldıracak çözümler belirler. Bunun en önemli yansımalarından bir tanesi, siteye giriş ve çıkış yapan arabaların plakalarını tespit edecek plaka okuma sistemlerinin bütün giriş ve çıkışlara entegre edilmesi olmaktadır. Bu sayede siteye giriş yapacak olan site sakinleri; hiçbir şekilde etiket veya kart gibi manyetik cihazlarla uğraşmayacaklardır. Bu sayede vakit kaybı en aza indirilecek ve araç plakası kamerada görüldüğü ve sisteme iletildiği andan itibaren bariyer açılacaktır.

Plaka Okuma Sistemlerinin Özellikleri

Plaka okuma sistemleri, ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ilerlemeler sayesinde artık %100 yerli yapım statüsüne geçmiştir. Gece ve gündüz arasında hiçbir fark olmadan gerçekleştirilen plaka okuma işlemleri, aynı zamanda tüm araç modellerinde de geçerlidir. Performansı çok yüksek olan bir veri tabanına bağlı olan plaka okuma sistemleri, bu sayede girişte herhangi bir yığılma veya benzeri sorun doğurmayacaktır. Belirli süreler arasında raporlama yapan plaka okuma sistemi veri tabanı; aynı zamanda kayıt ve arşiv özelliğini de sistemine entegre edilen kayıt alanının boyutuna göre gerçekleştirmektedir. Kameranın performansına göre en küçük alanlarda kayıt yapacak plaka okuma sistemleri, aynı zamanda Emniyet Teşkilatı sistemine entegre edilerek, suçla mücadelede önemli bir önleyici hizmet noktasına getirilmiştir.

Plaka Okuma Sistemlerinin Faydaları ve Çalışma Prensipleri

Plaka okuma sistemleri, öncelikle manuel şekilde eldeki listelerden yapılacak zaman kaybını önlemektedir. Bunun yanında ellerinde bulunan kartları, fişleri ve etiketleri kaybeden insanlar; plaka okuma sistemleri sayesinde bu dertlerinden kurtulacaklardır. Çoklu monitör desteği sayesinde, sitede yaşayan kişiler güvenliklerini arttıracak ve huzurlu bir şekilde evlerinde oturacaklardır. Herhangi bir sorun durumunda ise plaka okuma sisteminden arşiv kayıtları rahatlıkla çıkartılabilir. Plaka okuma sistemleri, merkez bilgisayara bağlanır ve gerekli kayıtlar veri tabanına işlenir. Genellikle sitede oturan sakinlerin daire numaraları ve kimlik bilgileriyle eşleştirilen sistem, aynı zamanda iyi bir kamera ve algılama sensörü ile de başarılı çalışma koşullarına ulaşacaktır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.