About Us

Trafik Kontrolünde Plaka Tanıma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Güvenlik sistemleri ve alarm güvenlik ürünlerinin temel gereçleri olarak kullanılan plaka tanımlama sistemi, kent güvenliği ve özel alan güvenliği için kullanılır. Trafik kontrolünde, çevresel güvenlik unsurlarının ideal biçimde sağlanabilmesi için kullanılmaktadırlar.

Plaka tanıma sistemleri kullanım alanlarına bağlı olarak; düzenleme, kontrol ve güvenlik amaçlarıyla kullanılır ve bu maksatların tamamında konfor avantajı sağlar.

Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Plaka tanıma sistemleri, görüntüleme sistemi olarak geliştirilen ve araç geçiş kontrollerini sağlarken, bilgilerin alınması ve veri tabanına kaydedilmesi için kullanılan teknolojik cihazlardır. ANPR olarak da bilinen bu sistemler, plakaların okunması ve giriş bilgilerinin kaydedilmesi, dolayısıyla güvenliğin tahsis edilmesi için kullanılırlar.

Plaka Tanıma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bina veya sitelerde kullanılabilen plaka tanıma sistemleri, sektörel olarak özellikle tercih edilen cihazlardır. Okullar ve eğitim kurumları, sağlık kurumları, alışveriş ve iş merkezleri, askeri alanlar, ticari alanlar gibi pek çok alanda ve farklı formlarda uygulanabilir.

Otoban gişelerinde, köprü girişlerinde, kent içi trafik kontrol noktalarında, trafik ışıklarında veya istenilen tüm açık- kapalı alanlarda kullanılabilir.

Plaka Tanıma Sistemleri Ne İçin Kullanılır?

Temel unsur daima güvenliktir. Araç tespit, şahıs tespit gibi konular için kullanım avantajı sağlayan plaka tanıma sistemleri, ulusal güvenlik unsurları olarak da kullanılır. Araçların takibi ve kontrolleri, şehir içi ve dışı güvenliğin sağlanması gibi konularda kullanılır.

Akaryakıt istasyonları, AVM’ler ve otoparklar gibi alanlarda trafik sayımları için avantaj sağlayan donanımlardır. Araçların giriş-çıkışları ve kayıtları için kolaylık, konfor sağlayan sistemlerdir.

Trafik Sayım ve Kontrollerinde Avantaj

Plaka tanıma sistemleri, lojistik merkezlerinde ve araç sayımı gerektiren alanlarda zaman ve iş gücünden tasarruf sağlar. Ayrıca araç tanıma özellikleriyle, daha önce ziyaret eden aracın tanınması müşteri ilişkileri geliştirilmesi açısından katkı sağlar.

Müşteri analizi veya kentsel formda analiz yapılabilmesine olanak sağlar. Araç sayısı, sirkülasyon gibi verilerin kolaylıkla elde edilmesi açısından avantajlıdır. Perakende alanlarında, inşaat alanlarında nizami yerleşim ve araç kontrollerinin ideal şekilde yapılabilmesi için kullanılan sistemler, güvenlik ve kontrol açısından avantaj sağlar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: PLAKA TANIMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

E-Bültene kayıt olarak hiçbir teklifi ve kampanyayı kaçırmayın.

 
 
© Copyright 2018 kamerasistemleri, Tüm hakları saklıdır.